System.Net.WebException: Сбой запроса с состоянием HTTP 404: Not Found. в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall) в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters) в EduServ.DataProcess.AddViewing(Int32 OrgId, Int32 Type, String ID, Int32 PageNum, String IP, String URL, String Refer) в c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\e04f9611\e2b8c6e0\App_WebReferences.e2kibjas.0.cs:строка 76 в MyUserControl.SaveView(PageType Type, String ID, Int32 PageNum) в e:\WWW\edu.cap.ru\App_Code\MyUserControl.cs:строка 126 Новости: «Чĕрĕ сăмах» конкурс çĕнтерÿçисене саламлатпăр / МБОУ "Шемуршинская СОШ" Шемуршинского района / Портал образования ЧР

«Чĕрĕ сăмах» конкурс çĕнтерÿçисене саламлатпăр
Дата: 27.04.2021
Автор: Семенова Л.А.
ЧР Вĕренÿ тата çамрăксен политикин министерствин шкул тулашĕнчи ĕçсен «Эткер» центрĕ пуш тата ака уйăхĕсенче прозăллă хайлавсене чăвашла пăхмасăр илемлĕн калассипе   «Чĕрĕ сăмах» конкурс ирттерчĕ.  Ăна Чăваш чĕлхи кунне, Сăр тата Хусан хÿтӗлев чиккисене тăвакансен ĕç паттăрлăхне халалланă.   Конкурсăн тĕллевĕ – шкул ачисене тăван чĕлхепе литературăна юратма вĕрентесси. Ăмăртăва  5-11 классенче вĕренекен ачасем хутшăнчĕç. Унта  вара пурĕ 200 ытла ача тупăшрĕç. Вĕсенчен  пирĕн шкулта 5-мĕш класра вĕренекен  М.Чураков 5-7 классем хушшинче 1-мĕш вырăн йышăнса çĕнтерÿçĕ пулса тăчĕ ( хатĕрлекенĕ Семенова Л.А.) Вăл чăваш халăхĕн «Улăп паттăр çичĕ пуçлă аçтахапа çапăçать» халапне питĕ хавхаланса та хĕрÿленсе вуларĕ. Çак ушкăнрах 2-мĕш вырăна  6-мĕш класра вĕренекен А.Ёлкина (хатĕрлекенĕ Ухваркина И.П.) çĕнсе илчĕ. Вăл Сăр тата Хусан хÿтӗлев чиккисене тăвакансен пĕр аса илĕвĕпе паллаштарчĕ. Чĕре патне пымаллах янрарĕç  ун сăмахĕсем. 8-9 классен хушшинчи  тытăçура вара 1-мĕш вырăна 8-мĕш класра вĕренекен А.Павлова (хатĕрлекенĕ Семенова Л.А.) йышăнчĕ. Вăл Трубина  Марфи çырнă «Çерçипе шăнкăрч» юмаха тĕлĕнмелле хитре вуласа пачĕ. «Чĕрĕ сăмах» конкурс çĕнтерÿçисене чĕререн саламлатпăр, малашне те  çакăн пекех маттур та пултаруллă пулма, чăваш чĕлхине юратса,  унпа шăкăл-шăкăл калаçса, тăван халăх ятне çÿлте тытса пурăнмалла пултăр. Çапла пултăр!